ONLINE NASTAVA

« Ožujak 2021 »

ČESTITAMO!

Čestitamo svim sudionicima natječaja,

a posebno nagrađenim i pohvaljenim učenicima i njihovim mentorima!

U tijeku je slanje priznanja nagrađenim učenicima, pohvalnica pohvaljenim učenicima te zahvalnica njihovim mentorima na adrese škola.

Svi koji su sudjelovali, mailom  će dobiti zahvalnice za sudjelovanje.

Nadamo se da ćete se odazvati i dogodine!

Ivana Petrić

REZULTATI 5. JUBILARNOG NATJEČAJA „VELIKANI HRVATSKE PROŠLOSTI"
Powered by emaze
„Velikani hrvatske prošlosti" šk.god 2020./2021.

Proslavite s nama 5. godinu likovnog natječaja

heart  Velikani hrvatske prošlosti"  heart

Osnovna škola Grigora Viteza i Dječji vrtić Iskrica iz Zagreba organizatori su likovnog natječaja "Velikani hrvatske prošlosti" odobrenog od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja i Agencije za odgoj i obrazovanje Republike Hrvatske, s ciljem promicanja razvoja likovnih i vizualnih kompetencija i interesa za hrvatsku povijest.

Želja nam je uključiti i pozvati na sudjelovanje što više dječjih vrtića i škola u kojima se školuju ili borave, djeca hrvatskog govornog područja, u Republici Hrvatskoj i inozemstvu.  Motiv ovogodišnjeg, petog po redu natječaja, jedan je od najistaknutijih hrvatskih umjetnika prve polovice 20. stoljeća − Ivan Meštrović.

„Moja umjetnost izražena je u tvrdom drvetu i kamenu, ali umjetnost nije u drvetu ni u kamenu, ona je izvan vremena i prostora. Umjetnost je istodobno i pjesma i molitva.”

Ivan Meštrović

U natječaju mogu sudjelovati djeca predškolske dobi, djeca rane školske dobi (1. - 4. razreda osnovne škole), djeca s teškoćama (djeca vrtićke dobi i djeca 1. - 4. razreda osnovne škole) i djeca polaznici hrvatske nastave izvan Republike Hrvatske.

U prilogu je Poziv na ovogodišnji likovni natječaj, sa zadanim propozicijama.

Ovo je peta godina našeg likovnog natječaja i u znaku radosti i ponosa zbog naše male obljetnice, veselimo se radovima koje ćete nam poslati.

Unaprijed zahvaljujemo na iznimnom trudu svim mentorima i djeci koja će sudjelovati.

S poštovanjem,

organizatori likovnog natječaja

„Velikani hrvatske prošlosti"

Ponosni smo na protekle četiri godine

Kroz naše je ruke prošlo nekoliko tisuća predivnih likovnih radova koje su nam slali

mentori i djeca iz cijele Republike Hrvatske i inozemstva.

Prve godine motiv je bio kralj Tomislav

2016./2017. godina -  motiv: kralj Tomislav

Likovno – tehnička sredstva: crni tuš i tempera

Pristiglo je  preko 1100 likovnih radova djece vrtićke i rane školske dobi.

Radove su nam slali i mentori djece izvan Republike Hrvatske koji provode nastavu hrvatskoga jezika u Luxembourgu, Republici Srbiji, Republici Sloveniji i

Republici Njemačkoj.

Bila je to prva godina našeg natječaja i cijela škola je nekoliko mjeseci bila ukrašena kraljevima. smiley

Druge smo godine za motiv odabrali hrvatsku skladateljicu

Doru Pejačević

2017./2018. godina - motiv: Dora Pejačević

Likovno – tehnička sredstva: olovka i lavirani tuš

Na likovni se natječaj odazvalo 129 škola iz Republike Hrvatske i inozemstva.

Iz škola diljem Republike Hrvatske i inozemstva stiglo nam je 1036 radova, dok su vrtićanci poslali preko 300 predivnih radova.

Mentori, učitelji dopunske nastave hrvatskoga jezika izvan Republike Hrvatske, iznimno su se i ovoga puta potrudili i sa svojim učenicima izradili lijepe

likovne radove koji su nam doputovali iz Luxembourga, Slovačke Republike, Republike Njemačke i Republike Srbije.

Svečanost proglašenja pobjednika uveličali su nam dragi prijatelji iz Osnovne glazbene škole "Kontesa Dora"  iz Našica, rodnoga mjesta Dore Pejačević.

Treću godinu našeg likovnog natječaja posvetili smo svjetski poznatom hrvatskom znanstveniku

Ruđeru Boškoviću

2018./2019. godina - motiv: Ruđer Bošković

Likovno - tehnička stredstva: voštane pastele i vodene boje

Na natječaj se odazvalo  156 škola i 56 vrtića iz Republike Hrvatske i inozemstva.

Pristigla su nam čak 1392 rada iz škola i  390 radova iz vrtića.

Jako su nas razveselili i radovi koje su nam poslali mentori učenika koji pohađaju nastavu hrvatskoga jezika u inozemstvu, a došli su nam iz

Republike Italije, Republike Slovačke, Luxembourga, Mađarske, Republike Srbije, Republike Njemačke, Republike Poljske, Ujedinjenog Kraljevstva

i Bosne i Hercegovine.

Četvrtu godinu natječaja obilježili smo motivom prve hrvatske novinarke

Marije Jurić Zagorke

2019./2020. godina - motiv: Marija Jurić Zagorka

Likovno – tehničko sredstvao: kemijska olovka

Pristiglo nam je više od 1500 radova iz cijele Republike Hrvatske i iozemstva.

Sudjelovalo je 118 škola iz Republike Hrvatske  i inozemstva, a samo iz vrtića stiglo je preko 500 radova.

Kao i svake godine učenici i mentori slali su nam radove iz škola u inozemstvu koje provode nastavu na hrvatskome jeziku, Luxemburga, Republike

Slovačke,  Republike Njemačke, Francuske, Belgije, Ujedinjenog Kraljevstva, Republike Srbije i Republike Italije. ​

Organizatori likovnog natječaja

„Velikani hrvatske prošlosti"