OŠ Grigora Viteza, Zagreb

Pozdrav učiteljici

Vježbamo glagoljicu

Palačinke

Rad u produženom boravku obuhvaća učenje, organizirano vrijeme te vrijeme predviđeno za ručak i užinu.

Osim pisanja zadaća i učenja učenici u produženom boravku mogu zadovoljiti svoj interes i za drugim aktivnostima. Tu su prije svega igra i zajedničko druženje, jer se tako razvija veća socijalizacija učenika i homogenizacija grupe. Vrlo često, ovisno o vremenskim prilikama, učenici borave na svježem zraku igrajući se i družeći se na školskom igralištu, a zimi potrebu za kretanjem i sportom zadovoljavaju u sportskoj dvorani. Produženi boravak ima za cilj i prevenciju neprihvatljivih oblika ponašanja pa se učenicima se nude i dodatni sadržaji kroz razne radionice. Na likovnim radionicama učenici uče raditi raznim likovnim tehnikama, a u okviru glazbeno –plesne radionice zadovoljavaju potrebu za pjesmom i plesom. Tijekom godine kroz razne projekte učenici produbljuju svoja znanja i stječu nova.