ONLINE NASTAVA
3.a   3.c 7.a   7.c PSP5 PSP6
4.a   4.b   4.c 8.a   8.c PSP7 PSP8 PSP9

« Ožujak 2021 »

Međunarodni likovni natječaj „Velikani hrvatske prošlosti“
Autor: ANA BAJO, 22. 1. 2021.

Međunarodni natječaj „Velikani hrvatske prošlosti“ ove se godine organizira peti, jubilarni put. Od prvog natječaja s motivom kralja Tomislava, natječaj je rastao i razvijao se, a s njim i broj prijavljenih radova.

Ove godine, usprkos nesvakidašnjim i zahtjevnim uvjetima, na natječaj se odazvalo 1213 radova.

Likovno izražavanje važan je dio djetetovog učenja i razvijanja slike o sebi i svijetu oko sebe. Kreativnim mišljenjem i izražavanjem djeca iskazuju svoj jedinstveni identitet, obogaćuju svoj unutarnji svijet i dijele ga s drugima. Likovni natječaj „Velikani hrvatske prošlosti“ ima za cilj kroz likovne tehnike poticati kreativnost djeteta i upoznati ga s prošlošću svoga naroda, razviti stav i osobni doživljaj nacionalne pripadnosti te osjećaj pripadanja kulturnoj civilizacijskoj jedinstvenosti.

Posebna je vrijednost i katalog koji svake godine s pažnjom uređuje prof. Luka Petrač, izvanredni profesor na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, a koji vam šaljemo u poveznici. Katalog na vrlo zanimljiv način potiče mentore na daljnje usavršavanje u poticanju likovnog stvaralaštva djece, a djeci objavljenih radova poseban je ponos i uspomena.

KATALOG

Zahvaljujemo vam svima na sudjelovanju i već se sada veselimo našim budućim susretima. Svaki pristigli rad bogatstvo je dječje kreativnosti, mentorovog entuzijazma, a za nas sve djelo vrijedno divljenja!

Posebnu istaknutu ulogu imali su i članovi Povjerenstva, viša savjetnica u Agenciji za odgoj i obrazovanje Biljana Petljak-Zekić, Smiljana Čoh, mag. art., izv. prof. art. Luka Petrač, odgojiteljica savjetnica Vesna Stojanović Hauzer, učiteljica razredne nastave Ivana Petrić i viša kustosica Lana Majdančić, koji su s radošću pristupili ozbiljnom i zahtjevnom postupku odabira najuspješnijih. I njima zahvaljujemo!

Pozivamo vas na izložbu u virtualnoj galeriji kako biste i sami svjedočili raznolikosti pristiglih dječjih radova.

Posebno zahvaljujemo i čestitamo autorima nagrađenih i pohvaljenih radova te njihovim mentorima.

Popis nagrađenih i pohvaljenih autora i njihovih mentora pogledajte u prilogu.

POPIS NAGRAĐENIH I POHVALJENIH AUTORA I NJIHOVIH MENTORA