Održane radionice za zainteresirane učitelje

Ovog ponedjeljka, 19.11.2018., održane su radionice za učitelje u sklopu Erasmus+ KA1 projekta Raketa koji još ovo polugodište provodimo u našoj školi. Održane su tri radionice i jedna prezentacija u koje su se učitelji uključili prema svojim interesima:

1. Prezentacija tečaja Foto&Video Making i alata za izradu videa Wevideo – učiteljice Antonija Radoš i Gordana Capan
  2. Radionica Web 2,0 alati u nastavi – učiteljica Spomenka Horvat
  3. Radionica o STEM-u u razrednoj nastavi – učiteljice Anja Čondrić Grba i Jasna Romich Jurički
  4. Radionica o povezivanju likovne, glazbene i tjelesne kulture – učiteljice Jasna Kunac i Dubravka Kosier Čakarun

Hvala voditeljicama na velikoj inspiraciji, sve aktivnosti su bile vrlo korisne i zanimljive!

Ksenija Ondrašek, koordinatorica projekta

2018. KA1 Raketa

ERASMUS+ KA1 PROJEKT:

RAKETA (razvoj kreativnosti i talenata)

TRAJANJE PROJEKTA: 31.12.2017. – 30.12.2018.

OPIS PROJEKTA:

Analizom kvalitete i rezultata odgojno-obrazovnog rada u našoj školi, definirali smo tri ključna područja koja želimo razvijati i u kojima želimo napredovati. To su:

1) ojačati kompetencije učenika u STEAM području u razrednoj nastavi razvojem novih kurikuluma,

2) poboljšati identifikaciju darovitih i talentiranih učenika i kvalitetu njihove odgojno-obrazovne podrške te

3) razvijati povezanost škole sa društvenom zajednicom a posebno internacionalizaciju ustanove.

Ova područja su svojevrstan nastavak dosadašnjih projekata: povećali smo kompetencije učitelja u korištenju IKT u nastavi prvim KA1 projektom, drugim  kompetencije u korištenju kreativnih i inovativnih metoda u nastavi a ovim projektom fokus stavljamo na razrednu nastavu i razvoj vještina u STEAM području kod naših najmlađih učenika. Sve navedeno želimo postići kroz pomno osmišljene izvannastavne aktivnosti (INA) u razrednoj nastavi koje su važan čimbenik kvalitete u svakoj školi. Osmislili smo INA-e koje razvijaju učenički interes i strast za učenjem, smanjuju neprihvatljive oblike ponašanja te jačaju vještine 21. stoljeća. Izvannastavne aktivnosti koje ćemo ponuditi našim učenicima ovim projektom su STEAM područje i bit će organizirane po interesima učenika a ne po razredu. Dakle, svaki učenik razredne nastave će od ponuđenih INA birati onu za koju ima najviše interesa ili talenta. Kroz ovakvu organizaciju INA želimo pomoći svakom učeniku da pronađe svoje jake strane te omogućiti bolju detekciju talentiranih učenika.

SUDIONICI PROJEKTA:

U projekt je uključeno devet sudionica: učiteljice Natalija Stanić, Dubravka Kosier Čakarun, Antonija Radoš, Jasna Kunac, Spomenka Horvat,  Jasna Romich Jurički, Gordana Capan, ravnateljica Vlatka Kovač  i školska psihologinja Ksenija Ondrašek (ujedno i koordinatorica projekta).

Više o svakoj pojedinoj ulozi i aktivnostima u projektu pročitajte na izborniku lijevo, pored imena sudionika.

PROJEKT JE FINANCIRAN SREDSTVIMA EUROPSKE UNIJE