PROJEKT – Petica – igrom do zdravlja

Nositelji projekta

– Hrvatski liječnički zbor – voditeljica Sara Cobal mr. sc.

– učiteljica Gordana Capan i učenice i učenici 2.a razreda

– studentice nutricionizma i kineziologije

Ciljevi projekta – prevencija pretilosti kod djece školske dobi – kroz predavanja i radionice osvijestiti kod djece važnost konzumiranja zdrave i raznolike hrane  u umjerenim količinama, te važnost brige o vlastitom tijelu redovitim tjelesnim vježbanjem.

Način realizacije – projekt će se realizirati kroz pet teorijskih radionica koje će odraditi učiteljica i pet radionica koje će voditi studentice nutricionizma i kineziologije

Vremenik – od listopada 2015. do lipnja 2016.

Namjena projekta – djeci od 8 do 10 godina i roditeljima

Ove  školske godine u listopadu u našoj školi je u 2.a razedu započeo projekt Petica- igrom do zdravlja koji se odvija pod pokroviteljstvom Hrvatskog liječničkog zbora u okviru međunarodne suradnje s oganizacijom EPODE Internacional Network.

Učenici su na prvom susretu upoznali Njumija i Njamija likove koji su zaštitni znak projekta i sudjelovat će u ostalim aktivnostima. Bili su oduševljeni  duženjem s njima kao i rekvizitima koje su dobili da bi mogli što bolje sudjelovati u radionicama ( školica, frizbi, kocka, majice, priručnici za učenike i roditelje).

Jednom mjesečno odrađivala su se teorijska predavanja koja su radili sa učiteljicom, a nakon toga  su bile radionice koje je vodila studentica nutricionizma Tena.  Učenici su sudjelovali i u sportskoj radionici koju je vodila studentica kineziologije.

Emma Jurašić je osmislila i pripremila Zdravi doručak čije smo fotografije i recept  poslali da bi mogli sudjelovati u izradi knjižice recepata Petica- igrom do zdravlja.

Na zadnjoj radionici- Pet zdavih navika učenici su sa studenticom Tenom izradili plakat s temama cijelog pojekta za buduće sudionike projekta u našoj školi naše prijatelje iz 1.a razreda.

Do kraja pojekta nas još čekaju dodatne aktivnosti kojima se učenici jako vesele. To su sportske aktivnosti svih sudionika i roditelja te zajednička druženja s ostalim školama.

Prva aktivnost koja je jako razveselila učenike je kazališna predstava „Priča o Bljakasonima“ ili „Zašto treba dobro jesti“  koju su samo za nas u našem razredu izveli  glumci kazališta Prijatelji.  Predstavu potpisuje glumac i redatelj Hrvoje Zalar a u njoj na šaljiv i zanimljiv način naglašava važnost zdrave i raznolike pehrane. Učenici su bili oduševljeni predstavom i scenskin nastupom glumaca.

Naši Njumi i Njami proveli su za nas kviz znanja da provjerimo što smo sve naučili i koje smo zdrave navike usvojili u realizaciji ovog projekta. Svi učenici pokazali su odličan uspijeh u ovom kvizu i bili su vrlo zadovoljni.

Studenti kineziologije  osmislili su završnu sportsku radionicu u školskoj dvorani i učenici su se jako dobro zabavili na njoj.

Na kraju projekta voditeljica projekta Sara Cobal mr.sc. uručila je zahvalnice školi, učiteljici i svakom učeniku 2.a razreda za uspješnu provedbu projekta Petica- igrom do zdravlja.

U nastavku pogledajte fotogafije sa radionica i ostalih  aktivnosti.

Projekt nastavljamo i slijedeće godine i veselimo se tome !

učiteljica Gordana Capan