Jasna Romich Jurički

„Putovanje otkrića ne sastoji se u traženju novih vidika, nego u gledanju novim očima."

Marcel Proust (1871.-1922.)

Mag. rehab. educ., učiteljica razredne nastave Jasna Romich Jurički pohađat će  tečaj  „Science for primary school children“ tijekom kojeg će steći znanja i vještine potrebne za prenošenje znanstvenih spoznaja  učenicima, zabavnim oblicima poučavanja te učenjem kroz igru, kreativnost i inovativnost. Ovakav način rada  blizak je učenicima i prirodnom procesu učenja, a samo učenje je zabavno. Učenik postaje aktivan sudionik vlastitog razvoja, razvija svoje kognitivne, motoričke i komunikacijske vještine, teži ka uspjehu i  osjeća se sigurno, dobro i ispunjeno.

INA  Magic lab  povezivat će prirodne znanosti u razrednoj nastavi ( priroda i društvo, matematika, osnove kemije i fizike), jednostavnim pokusima približiti znanost i potaknuti interes za ova područja. Zorni prikaz i manipulacija sadržaja omogućuje lakše usvajanje i bolju pohranu informacija, bolju primjenu u svakodnevnom životu, razvija logičko zaključivanje, a nastavni proces se obogaćuje  i izlazi iz okvira klasične nastave.

Jasna Romich Jurički

Science for Primary School Children: When Complicated Becomes Fun and Easily Understandable naziv je edukacije koja se održavala od 15.7.2018. do 21.7.2018. u Ljubljani u organizaciji Skupine Primera.

Organizatorica Brina Menart i trenerica Teja Bajt svojim pristupom i radom opravdale su naziv edukacije.

Edukacija se sastojala od teorijskog dijela i velikom većinom od praktičnog dijela. Prikazom virtualne stvarnosti približena nam je i vrlo bliska virtualna budućnost koja se može već i sada primjenjivati u radu s učenicima.

Edukacija je potpuno zadovoljila moja očekivanja i ohrabrila me na primjenu stečenih znanja i vještina u radu sa učenicima.

Sudionici sa organizatoricom i trenericom:

Predstavljanje rada i očekivanja ostalim sudionicima:

Praktični dio:

Magic lab  je INA, sastavni dio našeg školskog kurikuluma. Aktivnost je namijenjena učenicima 4.c razreda.

Ciljevi aktivnosti su slijedeći:

- upoznati učenike sa STEM područjem

- popularizirati sadržaje prirodnih predmeta putem pokusa i   samostalnog istraživanja

- poticati i razvijati interes za proučavanje znanosti

- omogućiti učenicima bolje razumijevanje prirode i prirodnih pojava te zakonitosti

- razvijati znanstveno i kritičko mišljenje

- poticati sposobnosti samostalnog pristupa znanstvenim sadržajima

- uočavati i povezivati stečena znanja i vještine

- poticati samostalnost i odgovornost u radu

Navedeni ciljevi provode se izvođenjem pokusa, uočavanjem promjena, uspoređivanjem, analizom, procjenjivanjem, zaključivanjem i primjenom usvojenih znanja i vještina.