Iščekujući Božić

Autor: Ana Bajo, 22. 12. 2014.

Paljenjem prve adventske svijeće postajemo svjesni da nam se bliži Božić. Obuzme nas božićno raspoloženje i nekako svi postajemo bolji (ili barem pokušavamo). Razmišljamo o blagdanima koji dolaze, sastavljamo popise novogodišnjih želja i odluka i radujemo se nadolazećim praznicima. Ipak, svatko od nas ima neki svoj razlog zbog kojeg se posebno raduje Božiću. Evo što su napisali učenici 6.a razreda pod satom hrvatskog jezika kod prof. Tee Celić.

Iščekujući Božić

Pahulje snijega padaju na ukrašena božićna drvca, na zaleđene snjegoviće i na male crvene nosiće znatiželjne djece. Badnjak je. Roditelji skupa sa svojom djecom kite raznobojna božićna drvca. Prošlo je jedanaest sati, zato sva djeca moraju na spavanje kako ne bi susrela crvenog djedicu. Majke su ušuškale svoju djecu i ubrzo krenule na spavanje. Sva su djeca nestrpljivo iščekivala božićne poklone. Svanulo je. Djeca su iskočila iz kreveta kako bi otvorila poklone. Bilo je tu raznih stvari: lutaka, autića, novaca, odjeće pa čak i psića čije su njuškice virile van kroz veliku ukrasnu kutiju. Vjerujem da su sva djeca bila zadovoljna svojim darovima. Djedica se ove godine jako potrudio, a za poklon dobio nasmiješena dječja lica.

Tea Miholjančan, 6. a

U iščekivanju Božića

Karlo Babić, 6. a

Iščekujući Božić

Božić je za mene najljepše doba godine. Zato ga željno iščekujem. Okupljanje i druženje s obitelji jedan je od najboljih darova za Božić. Uvijek jedva čekam probuditi se na božićno jutro jer tada vidim majčino sretno lice i čujem kako mi govori: "Sretan Božić!" Na Badnjak moja obitelj i ja kitimo božićno drvce, a moj tata nas uz njega fotografira. Ništa više ne mogu reći osim da željno iščekujem Božić.

Ivana Vučić, 6. a

Božić - moj najdraži blagdan

Još od prve zapaljene svijeće na adventskom vjenčiću osjećam da dolazi najljepši i najsvečaniji dio godine. Zapravo ni sama ne znam je li mi draži sam Božić ili iščekivanje Božića. Kao kad vas ispod bora na božićno jutro dočeka sjajno zapakiran poklon pa ga polako otvarate da bi uzbuđenje duže trajalo. Pokloni ...Svake godine već s početkom prosinca i prvim sjajno ukrašenim izlozima trgovina razmišljam kojim bih poklonima mogla razveseliti obitelj. Ali nije stvar samo u poklonima. Predbožićno vrijeme je i vrijeme kada razmišljam bih li mogla biti bolja osoba. Potrudim se posvetiti više vremena ljudima za koje možda nisam imala previše vremena ranije. Tome se uvijek najviše raduju moje dvije prabake. U to vrijeme kao da smo svi malo bolji ljudi i trudimo se biti bolji prema drugima. Tako "zaslužimo" Božić te svu njegovu ljepotu i radost.

Dora Bedenic, 6. a

Iščekivanje Božića

Danas je 13. prosinca 2014. - još dvanaest dana do Božića. Osjeća se predblagdansko raspoloženje.Palimo predzadnju adventsku svijeću. Moj tata je okitio našu ogradu lampicama koje žarko trepere. Moja mama počinje peći kolače. Na radiju čujem lijepe božićne pjesmice koje u meni izazivaju radost. Djeca su uzbuđena zbog petarda. Čuju se pucnji i osjeti se miris baruta. Sve je tako božićno samo što snijeg nije pao. Jedva čekam Badnjak jer tada moj tata peče odojka i kitimo jelku. Počeli su i blagdanski filmovi: „Sam u kući“, „Gremlini“ i još neki crtići. Razmišljam o tome što bi se moglo naći pod borom.Ugođaj i raspoloženje jedino kvare testovi za koje treba učiti i kojih je sada pred kraj polugodišta zaista puno. No sve će to uskoro proći i bit će lijepo.

Viktor Šokić, 6.a

od 29. 4. do 3. 5. 2024.